Informace pro rodiče žáků 1.tříd (1.A, 1.B, 1.C) ve šk. roce 2022/2023

Vážení rodiče, poprvé přijdou Vaše děti do školy ve čtvrtek 1.září 2022. Jmenovité seznamy tříd budou zveřejněny na vchodu do školy.

V tento den mají děti jednu vyučovací hodinu ( 8.00 - 8.45).

Paní učitelky třídní Vám sdělí základní informace a paní vychovatelky vysvětlí přihlašování do školní družiny. Děti mohou už v tento první den zůstat ve školní družině, ale častěji děti odchází s prvními zážitky po této první hodině domů.

Děti do 1.třídy obvykle přichází s rodiči, popř. prarodiči a dalšími rodinnými příslušníky. Děti si mohou vzít školní aktovku, sice ji nebudou příliš potřebovat, ale k prvňáčkům ta školní aktovka nějak patří. Tedy toto rozhodnutí necháme na Vás.

Přezůvky děti nemusí mít, nepřezouvají se ani rodiče a další návštěvníci školy. První den děti obdrží klíč od šatní skříňky, je vhodné s dítětem odemykání a zamykání skříňky vyzkoušet, na skříňce bude číslo a razítko Vašeho dítěte.

Vaše dítě se může stravovat ve školní jídelně. Vzhledem k tomu, že děti z prvních tříd obvykle jdou po první hodině domů, jsou přihlášeni ke stravování od druhého dne, tedy od pátku 2. září 2022. Pokud by byl zájem o oběd již první den, domluvte se prosím ve školní
jídelně, popř. tel.585 223 067.

K evidenci obědů děti obdrží elektronický čip, který má platnost po celou dobu školní docházky. Cena čipu je 120,- Kč a je připočítána ke stravnému za měsíc září. Cena oběda je pro 1. ročníky je 31,- Kč. Podrobné informace ke stravování jsou také na našich webových
stránkách www.zsdemlova.cz, oddíl školní jídelna.

Klíč od šatní skříňky, čip na obědy do školní jídelny a další klíče, které rodiče přidají, např. klíč od bytu, nosí pak děti na velké silné šňůrce s úchytem na klíče. Tuto šňůru nosí snad všichni žáci školy. Z čipu do školní jídelny nemusíte mít obavu, děti se naučí velice rychle ovládat čtecí zařízení ve školní jídelně. Stejně tak svoji šatní skříňku umí otvírat velice rychle a naučí se do ní dávat věci potřebné, ale samozřejmě někdy i věci nepotřebné.

Pomůcky do školy nakupte zatím pouze podle seznamu na našich webových stránkách. Další potřebné informace k nákupu školních pomůcek Vám sdělí třídní paní učitelky na prvních mikroschůzkách v úterý 6. září 2022 v 16 hodin.

Školní kroužky probíhají obvykle v době školní družiny.

Pokud budete mít zájem, nabízíme pro prvňáčky tyto kroužky:
• anglický jazyk
• tělovýchovný kroužek Čtyřlístek
• oddíl košíkové, Mláďata při UP Olomouc
• ve vyšších ročnících potom nabízíme další kroužky

Vážení rodiče, těšíme se na Vaše děti v novém školním roce 2022/2023.

Za kolektiv pracovníků ZŠ Demlova RNDr. Anna Dobrovolná, ředitelka školy